Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kde si vypůjčit pejska a jak

28. 4. 2011

 Půjčovny většinou nabízejí tzv. „neagresivní“ psí plemena, jakým je například Zlatý retrívr, Labradorský retrívr, Border kolie a další. Psi jsou navíc ještě speciálně vycvičení, aby byli zvyklí na časté střídání svých dočasných majitelů. Speciálním kurzem by však také měli projít i zákazníci psích půjčoven, protože je důležité, aby věděli, jak s vypůjčeným pejskem zacházet, jak a čím ho krmit, jakými poveli na něj volat a tak dále. Pro koho může být vhodné vypůjčení pejska zjistíte na stránce „Pro koho je to vhodné?“. Stejně tak se na stránce dozvíte i pro koho to vhodné není.

Ceny vypůjčení psa se většinou pohybují mezi 100,- až 200,- Kč za den u nás a například v Tokyu je to $19 za pouhou hodinu. Více o cenách a ceníku se dozvíte na stránce „Kolik to stojí?“.

V současnosti je v České republice pouze jediná psí půjčovna, která se nachází poblíž Prostějova. V Praze ani v Brně půjčovna psů neexistuje, nicméně podobnou službu nabízejí i některé psí útulky. Je ale důležité si uvědomit, že psovi z útulku jdeme pomoci tak, že ho vezmeme na procházku, nejdeme si jej vypůjčit! Pro podrobnější informace se podívejte na stránku „Kde si půjčit psa?“, kde naleznete detailní seznam půjčoven a útulků u nás.

Půjčovny psů (ale i dalších zvířat jako koček nebo králíků) mají své kořeny v asijských zemích, kde je tato služba poměrně běžná a již zaběhlá. V poslední době se tento trend dostává i do Spojených států, Kanady, Francie či Velké Británie. Více informací o půjčovnách v zahraničí se dozvíte na stránce „Půjčovny psů ve světě“.

 

 

Rychlý přehled psích útulků dle měst: Benešov (Maršovice)BoskoviceDěčínDvůr Králové nad LabemHradec KrálovéJablonec nad Nisou (Lučany)Cheb (Horní Hraničná)ChrudimKolín,KopřivniceKrajkováKralupy nad VltavouKroměřížKutná HoraLanškroun (Dolní Třešňovec),LiberecLouny (Jimlín)Mariánské LázněMost (Rudolice)Nová PakaOlomoucOrlová (Lazy),Ostrava (Heřmanice)Ostrava (Poruba)PlzeňPříbram (Lazec)Rožnov pod RadhoštěmRychnov nad Kněžnou (Lukavice)TepliceTurnovÚstí nad LabemVsetínZlínZnojmo (Přímětice).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 15479
Měsíc: 94
Den: 3